Семінар – практикум з географії

Історико – географічні аспекти витоку р. Прип’ять 30 квітня 2015р. творча група вчителів географії під керівництвом методиста РМК Лариси Солом’янюк здійснила науково – дослідницьку подорож до витоків р. Прип’ять.

Дослідження розпочались в с. Головне біля «Полової криниці», де вчитель географії Любов Світящук та її учні розповіли про походження криниці, історію та сучасні дослідження витоку річки.

Конференція та круглий стіл відбулись в с. Гороховище. Багато зібраних наукових доказів фото та картографічного матеріалу презентували директор школи Хомік Сергій Андрійович та вчитель географії Павлюк Володимир Володимирович. Вони стверджують, що початок річки Прип’ять знаходиться поблизу с. Гороховище. Творча група побувала на околицях села, де згідно спогадів місцевих жителів знаходилось давнє річище «Старина». Пошукова робота буде продовжуватись, попереду нові відкриття та знахідки.

Методист РМК Лариса Солом’янюк

/Files/images/01.JPG/Files/images/02.JPG/Files/images/002.JPG/Files/images/03.JPG

Про надзвичайні долі земляків

Учні шкіл району взяли участь у журналістському дослідженні про долю земляків особистостей свого краю, яке проводить редакція «Волинської газети»

На обласний етап конкурсу відправлено 3 роботи:

- Непересічна доля українського повстанця Савоша І.А. (Абрамчук Сергій, Городненська ЗОШ І-ІІ ст.);

- Пісенна творчість (Остапчук Ірини, Гущанський НВК);

- Трагічна доля Петра Мохнюка (Любомльський НВК, учні факультативу « Юні краєзнавці»).

Кращі роботи будуть надруковані на сторінках цієї газети.

Семінар для працівників психологічної служби

У п’ятницю, 28 лютого 2014 р., на базі Машівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» відбувся районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів. Учасники семінару відвідали і обговорили тренінгове заняття у 10 класі «Він і Вона в пошуках щастя», яке провів практичний психолог Машівського НВК Домаль Віталій Миколайович. З алгоритмом та орієнтованим графіком проведення «години психолога» ознайомила методист РМК Трач В.П. Обговорено матеріали засідання круглого столу «Відлуння суспільних конфліктів у психіці та поведінці дітей». Ознайомлено присутніх з Угодою про співпрацю між Любомльський районним відділом освіти та Любомльським районним центром соціальних служб для сім’ї і молоді, що стосується соціального та психологічного супроводу дітей. Надано методичні рекомендації по підготовці робіт для участі в обласній виставці дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» в номінації «Практична психологія та соціальна робота».

Зроблено огляд фахових видань по сторінках журналів «Психолог», «Все для роботи шкільного психолога», «Соціальний педагог».

На базі Згоранської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар вчителів, які викладають інформатику у 5 – х класах. З метою викладання предмета за новими освітніми держстандартами виступила методист РМК Т.К.Ткачук.

Урок у 5 класі провів Сиротюк Р.М.

Учасники семінару ознайомилися із інтерактивними формами та методами проведення уроку інформатики у 5 класі та опрацювали положення про конкурси інформаційних технологій.

На базі Гущанського освітнього округу відбувся модульно-блочний семінар під назвою «Реалізація заходів з виконання програми національно-патріотичного виховання учнівської молоді», участь у якому брали директори загальноосвітніх навчальних закладів району. В ході семінару вони побували у школах освітнього округу (Столино-Смолярській ЗОШ І-ІІ ст., Гороховищанській ЗОШ І-ІІ ст., Рівненському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Гущанському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» та Забузькій ЗОШ І-ІІІ ст.), де відвідали виховні години, тренінги, заняття з елементами народознавства.

/Files/images/UEOF.jpg

Кожна школа вразила гостей гостинністю, теплою атмосферою пройнятою патріотичними нотками. Підведення підсумків семінару проходило у Забузькій ЗОШ І-ІІІ ст., де серед запрошених директорів шкіл була присутня і випускниця цієї школи, поетеса, педагог, громадський діяч, член Національної спілки письменників України, Заслужений вчитель України Ніна Горик. Вона читала власні вірші, спілкувалася активно з педагогами і учнями. Останні підготували подарунок Ніні Горик: школярі проникливо декламували вірші поетеси, співали пісні на її слова. Василь Стрільчук, підсумовуючи результати семінару, зазначив: «Побувавши у школах ми мали змогу пересвідчитися, що діти зростають у дусі патріотизму, адже і на уроці музики, і української мови, і трудового навчання, і виховних годинах, та і будь-яких інших заняттях наші педагоги-предметники знаходять час на національне-патріотичне виховання своїх учнів».

25 листопада відбувся районний семінар вчителів образотворчого мистецтва у Любомльській ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Урок на тему «Декоративний натюрморт» провела вчитель образотворчого мистецтва школи № 2 Мохнюк Наталія Петрівна.

Всіх зацікавили форми роботи вчителя з учнями і виставка учнівських робіт відповідно до теми уроку, комп’ютерна презентація «Декоративний натюрморт», підготовка учнів до творчої роботи.

З методичними рекомендаціями з урізноманітнення форм практичних завдань на уроках образотворчого мистецтва виступила методист РМК Глинянчук Г.С. Обговорювалось питання обміну досвідом між вчителями естетичних дисциплін району та участі у професійних конкурсах

Вчаться бібліотекарі

20 листопада проведено нараду – семінар шкільних бібліотекарів.

Із питанням «Сучасні форми і методи роботи по розвитку читацьких інтересів учнів» виступила методист РМК Г.П.Ващук.

Досвідом роботи поділилися бібліотекарі Зачернецької ЗОШ І-ІІІ ст. Масловецька та Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 М.П.Пікалюк.

Власні здобутки із даної теми або ж досягнення із проблеми над якою працює індивідуально кожен, буде висвітлено у проектах і презентаціях у рамках Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека». Було також розглянуті підсумки завершення інвентаризації біб фондів підручників в електронній програмі «Шкільний підручник» та проаналізовано стан передплати фахової періодики на 2014 рік.

У зв’язку із закінченням календарного року методист районної бібліотеки ознайомила учасників семінару із інструктивними звітними матеріалами.

Семінар громадських інспекторів по охороні дитинства.

В п’ятницю ,06.09.2013р., відбувся районний семінар громадських інспекторів по охороні дитинства.

Президент України Віктор Янукович в лютому 2013р. проголосив нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей. Вони передбачають збільшення державної підтримки дітей з особливими потребами, дітей – сиріт та сімей, які виховують таких дітей.

З новими соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича «Діти майбутнє України» ознайомила присутніх методист РМК Трач В.П.

Про співпрацю служби у справах дітей Любомльської РДА із навчальними закладами району розповіла начальник служби Сацюк О.П. Учасники семінару були ознайомлені з нормативно – правовою базою по охороні дитинства отримали методичні рекомендації щодо планування громадського інспектора по охороні дитинства.

Своїм досвідом роботи щодо правильного естетичного оформлення документації поділилась громадський інспектор по охороні дитинства Мосирської ЗОШ I-II ст. Місюк О.М. Рекомендовано провести огляди – обстеження умов проживання та обговорити питання забезпечення житлових прав дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування на нарадах при директору.

Нарада – семінар працівників психологічної служби.

У понеділок, 07.10.2013р., в залі відділу освіти відбулась нарада – семінар працівників психологічної служби навчальних закладів району.

Начальник відділу освіти Любомльської РДА В.І.Стрільчук у своєму виступі перед учасниками зосередив увагу на розгляді актуальних питань, пов’язаних з особливостями роботи практичних психологів і соціальних педагогів, наголосив на важливості впровадження у навчально – виховний процес досягнень психолого – педагогічної науки, звернув увагу на якісний психологічний і соціальний супровід.

З рекомендаціями щодо організації роботи психологічної служби по соціальному захисту та дотриманню прав дітей ознайомила присутніх методистів РМК Трач В.П. Своїм досвідом роботи по психологічному супроводу дітей з особливими потребами радилась практичний психолог Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Шишка О.М.

Кiлькiсть переглядiв: 825

Коментарi